• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Toka do të errësohet për disa minuta, nesër do të ndodhë eklipsi i plotë diellor

asasa-4.jpg

E gjitha bota pritet të errësohet plotësisht nesër për disa minuta. Shkencëtarët njoftojnë se nesër do të ndodh eklipsi i përgjithshëm diellor.
Sipas të dhënave më i dukshëm eklipsi do jenë në Amerika e Jugut, Oqeanin Atlantik dhe Afrikën e Jugut.
Po edhe pse eklipsi nuk do mund të shihet të gjithë botën do të ketë disa transmetime të drejtpërdrejta të ngjarjes dhe të gjithë mund të shohin fenomenin.
Një eklips diellor i plotë ndodh kur Hëna bllokon plotësisht diskun e Diellit dhe toka errësohet për disa minuta.
Eklipsi i fundit i plotë diellor ka ndodhur më 2 korrik 2019. Ndërkohë para shikohet që në vitin 2021 do të ketë katër eklipse, në 26 Maj, në 10 Qershor, në 19 Nëntor dhe në 4 Dhjetor./tvklan.al
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Ah sa keq qe sdo jete shume i dukshem ne Evrope me sa duket.
 

Tomka

Anëtar i ri
I kishin plas ujrat dhe Etnes dje ne siçili, ishalla si zgjasin shume se do na errsoje me jave lol
 
Private conversations
Help Users
    Top