Pune, Punonjes Magazine

Kerkohet punonjes magazine ne magazinen qendrore te kompanise NEPTUNDetyrat dhe Pergjegjesite:-Shkarkon mallrat nga mjetet transportuese në çdo rast qe ka furnizime te reja

-Rendit mallrat brenda në magazine para dhe pas shkarkimit të kamionëve

-Ka përgjegjësi që mallrat të vendosen në vendet e caktuara, duke respektuar karakteristikat e secilit dhe kushtet e magazinimit te tyre

-Ndihmon shoferet për ngarkimin e mallrave kur dërgesat behën me automjetet e kompanisë

-Vendos deklaracionet e mallit, manualet e përdorimit te tyre

-Kujdeset për ambient pune te pastër dhe të sigurtë

-Përformon aktivitete të ngjashme

-Kryen detyra tjera që kërkohen nga mbikëqyrësi direktNumer Kontakti: 0675467279
 
Kerkohet punonjes magazine ne magazinen qendrore te kompanise NEPTUNDetyrat dhe Pergjegjesite:-Shkarkon mallrat nga mjetet transportuese në çdo rast qe ka furnizime te reja

-Rendit mallrat brenda në magazine para dhe pas shkarkimit të kamionëve

-Ka përgjegjësi që mallrat të vendosen në vendet e caktuara, duke respektuar karakteristikat e secilit dhe kushtet e magazinimit te tyre

-Ndihmon shoferet për ngarkimin e mallrave kur dërgesat behën me automjetet e kompanisë

-Vendos deklaracionet e mallit, manualet e përdorimit te tyre

-Kujdeset për ambient pune te pastër dhe të sigurtë

-Përformon aktivitete të ngjashme

-Kryen detyra tjera që kërkohen nga mbikëqyrësi direktNumer Kontakti: 0675467279
E sa eshte rroga ? 😂
 
Po flasim per shokun jo per ty, sjam per biseda nese do mhb per qef lali
Po edhe per shfrytezim njerezish ne emer te padronit tend , ke faqe interneti e media sociale sa te duash . Ketu jemi per tu argetuar , nuk jemi per te kuptuar realitetin e shemtuar qe ekziston .
Nese ke ardhur per kete qellim , bujrum flasim e qeshim sa te duash , ndryshe per mua te garantoj qe eshte hera e fundit qe te citoj . Klm !
 
Po edhe per shfrytezim njerezish ne emer te padronit tend , ke faqe interneti e media sociale sa te duash . Ketu jemi per tu argetuar , nuk jemi per te kuptuar realitetin e shemtuar qe ekziston .
Nese ke ardhur per kete qellim , bujrum flasim e qeshim sa te duash , ndryshe per mua te garantoj qe eshte hera e fundit qe te citoj . Klm !
gjithashtu!
 
Po edhe per shfrytezim njerezish ne emer te padronit tend , ke faqe interneti e media sociale sa te duash . Ketu jemi per tu argetuar , nuk jemi per te kuptuar realitetin e shemtuar qe ekziston .
Nese ke ardhur per kete qellim , bujrum flasim e qeshim sa te duash , ndryshe per mua te garantoj qe eshte hera e fundit qe te citoj . Klm !
Oiiii Punkiiii
Po sa bukur fliske tiiii:p
 
c'me kujtove tani @Punk1 duke folur me 1 kompani qe do u jepja 1 pune para ca muajsh. Dhe po flisnim pune fitimi, krah pune e me the te thash.. dhe ne bisede e siper ishpetoi atij tha. puntorin e paguj me 2 mije ora, ja per efekt kohe do ja shumfishoj.. dhe une mbrapa direkte duk ebo llogarite.
8 ore pune ndite x2 mij
16 x25 dit epune = 400

😭😭😭😭😭😭😭😭
 
c'me kujtove tani @Punk1 duke folur me 1 kompani qe do u jepja 1 pune para ca muajsh. Dhe po flisnim pune fitimi, krah pune e me the te thash.. dhe ne bisede e siper ishpetoi atij tha. puntorin e paguj me 2 mije ora, ja per efekt kohe do ja shumfishoj.. dhe une mbrapa direkte duk ebo llogarite.
8 ore pune ndite x2 mij
16 x25 dit epune = 400

😭😭😭😭😭😭😭😭
Une i paguaj oret shtese ne fakt 2 mije ora . Dmth perpiqem tu jap dicka me shume . Nese bejne 30 min ja bej 1 ore , nese bejne pak me shume se nje ore , ua bej 2 . Aq mund te bej
 
  • Më pëlqen
Reactions: WxP
N'tirane doli njeri qe thoshte 900mij rroga Lavazhier biles dhe i sigurum . Dhe 1500 po ta beni sju vjr njeri mo se sa ishin ne AL i mbanit puntort me 400 e i shfrytzojshit n'max . Tani qe skeni futni fmijt tuj ene e provoni qa dmth me hanger hakun e pontorit 😊
 
Une i paguaj oret shtese ne fakt 2 mije ora . Dmth perpiqem tu jap dicka me shume . Nese bejne 30 min ja bej 1 ore , nese bejne pak me shume se nje ore , ua bej 2 . Aq mund te bej
po oren normale sa e kan3? sa shkon rroga mujore?!
aty aty 😬
 
Ne varesi te punes dhe te pozicionit , po akoma s kemi arritur standartet e Amerikes , qe te paguajme me ore ... te pagesa mujore jemi akoma 😁
Po pra po. ama serish kam pershtypjen dhe tek ti rroga e punetorit eshte e ulet. se nisem nga ora shtese. oret shtese kane koeficent me te larte se 1. 😬
Nuk njoh cdo sektor por keto te ndertimit/prodhime mobilerie/marangoza/puntor marketesh i di.
Me duket pak e mapundur tpaguhen 500 mije me 4 ore pune sic kishe thene ti... vec po qe noj magazine qe prodhon kushedi se ça 🙂🤷‍♀️ por nese vertet e kanr aq me 4 ore pune super.
 
Po pra po. ama serish kam pershtypjen dhe tek ti rroga e punetorit eshte e ulet. se nisem nga ora shtese. oret shtese kane koeficent me te larte se 1. 😬
Nuk njoh cdo sektor por keto te ndertimit/prodhime mobilerie/marangoza/puntor marketesh i di.
Me duket pak e mapundur tpaguhen 500 mije me 4 ore pune sic kishe thene ti... vec po qe noj magazine qe prodhon kushedi se ça 🙂🤷‍♀️ por nese vertet e kanr aq me 4 ore pune super.
Varet nga shkalla e veshtiresise dhe pagesa . Ka sektore qe paguhen shume per shkak te mungeses se krahut te punes . Kryesisht zanatet po paguhen shume , por kjo rritje ka ardhur keto 6 muajt e fundit .... dhe po aq paguhen per 4 ore ai grup punetoresh dhe keta nuk perfitojne nga oret shtese . Pjesa tjeter qe i perket 8 orarshit , u njihen oret shtese dhe kjo s ka te beje me koeficent , por me marrveshje te brendshme . Nejse ... sa per te shuar kureshtjen ta thashe dhe mbase i shtohet humori ndonji kureshtari 😜
 
Sa po shkon rroga minimiale ne tregune e punes ne Shqiperi, se ne Kosove keto 2 vitet e fundit po kane probleme per puntor, po jane te detyruar ti rrisin pagat kogja mire.
 
Varet nga shkalla e veshtiresise dhe pagesa . Ka sektore qe paguhen shume per shkak te mungeses se krahut te punes . Kryesisht zanatet po paguhen shume , por kjo rritje ka ardhur keto 6 muajt e fundit .... dhe po aq paguhen per 4 ore ai grup punetoresh dhe keta nuk perfitojne nga oret shtese . Pjesa tjeter qe i perket 8 orarshit , u njihen oret shtese dhe kjo s ka te beje me koeficent , por me marrveshje te brendshme . Nejse ... sa per te shuar kureshtjen ta thashe dhe mbase i shtohet humori ndonji kureshtari 😜
Jo mire e bere sepse vende te ndryshme/zanate te ndryshme kane politika apo menaxhim te ndryshem. Une te pyeta pa te keq dhe uroj ashtu te jete kuptuar nga ty. Dmth nuk ishte kot nderhyrja :)
 
Te ne kto kafet e thjeshta kamarierave ua kane bo nga 400-450 e, se skane puntore.

Nejse lajmet e djeshme qe i ngjova Maqedonia kishte cmimet me tlarta ne krahasim me vendet evropiane.
Nje l qumesht ne Gjermani i binte 65 den, ktu tek ne 95 den, plus madje rrogat atje vijojne nga 3000 e, tek ne 500.
🥺

Mgjth na hapni naj teme lajmesh 😂
 
Top