• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Hymni i bjeshkeve !

PER MALESINE E MADHE…
MENDOJ SHPESH NE AMERIKE.

Nga malli per ty,jam ngjitur deri ne Kolorado,
Ku vetem po te ngrihesh ne maje te kembeve
Henen e preke me dore…?!
Por asgjekundi si tek ti,qiellin se kam ndjere me afer,
Por asgjekundi si te ti,
Guri nuk me eshte dukur me njerzore.

I kam dashur malet tua,biles edhe shpellat,
Qe si duar hapsirash,varen gjer te niveli i detit?!
Vecse kullat e ngujueme...
Si viktima te pergjakura mjergullash,
Se si i tejkalonin,edhe dramat e Berthold Brehtit.

E pra une qe botes,kryq e terthore i rashe,
Per gjame burrash kund’nuk ndjeva…?!
Dhe as Bjeshke te Nemuna kund’nuk pashe.
Dhe askush bujrem s’me tha…
Dhe as s’me foli per Krajli!
Dhe askush Bese s’me dha,
Dhe as s’me shpalli mik,deri ne armiqsi?!

Tani c’fare presin analistet,
Nga simpoziumet me Jokel?!
Kur ti vec me nje lahute,dhe nje xhublete tirkut,
I ruajte botes,sekret nje Kryepopull.

LUIGJ CEKAJ-KOLORADO-1995.Lepushe-Kelmend.jpg
 
Private conversations
Help Users
    Top