Copeza dashurie.

Tek kjo teme le te sjellim,citate,pjese ,copeza dashurie,qofte nga cfare lexojme ne net,nga ndonje liber etj etj.

- Sa më do? - e pyeti ajo.
- Vërtet dëshiron ta dish? - ia ktheu ai.
- Patjetër që dua! - tha ajo dhe një buzëqeshje e bukur përkëdheli fjalët.
Ai humbi i tëri në bukurinë e buzëqeshjes së saj.
U magjeps! Kushedi për të satën herë e ndjeu me tërë qenien.
Mund të takonte edhe një milion vajza tjera, por asnjëra nuk mund të krahasohej me të.
U përhumb në mendime. Dashuria e tij ishte një det i madh që përpinte çdo mendim.
- Ma thuaj, - këmbënguli përsëri ajo dhe e ktheu në realitet.
- Mbylli sytë, - i tha ai dhe pastaj e përqafoi derisa ajo i mbylli sytë në kraharorin e tij. - Përpiqu të përfytyrosh gjithë universin, - vijoi ai dhe pastaj e puthi lehtë në faqe.
Vajza deshi të thoshte diçka, por ai ia vuri gishtin tregues mbi buzë.
- Tani të gjithën shumëzoje me pafundësi, - i foli lehtë në vesh, - dhe përsëri do të arrish të përfytyrosh vetëm një pjesë të asaj që ndiej për ty. Ti je universi im, i shumëzuar me pafundësi... dhe shumë më tepër se kaq...
(fragment nga libri "Ditar dashurie i një shkrimtari)
#albatrosrexhaj
 
"-E Ke një minut 💛?
-jo, jam me punë deri në fyt..!🙈...Por për ty do e gjejë💛!!

Ja si funksionojnë gjërat kur ka dashuri të vertetë 💕. Të tjerat janë fjalë boshe 🤷"
 
"-E Ke një minut 💛?
-jo, jam me punë deri në fyt..!🙈...Por për ty do e gjejë💛!!

Ja si funksionojnë gjërat kur ka dashuri të vertetë 💕. Të tjerat janë fjalë boshe 🤷"
lool Fiks. Nen qiell e me diell te gjithe sa universi thone. Lol Dashuria shihet qarte ne momentet e veshtira.
Nejse, ne adoleshence te gjitheve n'a kane pelqy keto gjera aman :D😅
 
lool Fiks. Nen qiell e me diell te gjithe sa universi thone. Lol Dashuria shihet qarte ne momentet e veshtira.
Nejse, ne adoleshence te gjitheve n'a kane pelqy keto gjera aman :D😅
Po pra, dashuria ka gjithmonë prioritet 🙂👍
Llafet fluturojnë me erën 😁
 
Nje pyetje kishnjam un para se te shfaq talentin tim me copeza tashurie . A mundem ti shpreh frengjisht ? se me dalin me natyrshem .:pai Eshte i mire shume
Yttt qeloz 😬🤣
Dashni mundou shqip sa tmundesh.
Pa per noj copez te vogel, si te te vij dashnia mo e amel. 🤗🤗
 
Xhelozinë, kurrë mos e prano si provë të dashurisë!
Të tillët do të të thonë që nëpërmjet xhelozisë ata po mbrojnë dashurinë, por ti mos e beso këtë. Dashuria dhe mosbesimi nuk mund të qëndrojnë nën të njëjtën çati. Zemra e dashuruar nuk ka nevojë për as edhe një gardian të vetëm, ajo ka nevojë veç për një hero që i jep asaj krahë. Mos lejo që përkushtimi yt ndaj një njeriu të tillë të kthehet në një sipërmarrje të përhershme përpjekjesh të vazhdueshme për të shëruar komplekset e tjetrit. Një diçka e destinuar të dështojë.
#albatrosrexhaj
(fragment nga libri "KTHIMI")
 
Asnjëherë nuk isha i madh
në sytë e dikujt,
ashtu siç isha
në sytë e saj.
Dhe asnjëherë
nuk do të jem i rëndësishëm për dikë,
ashtu siç isha për atë.
Për shkak të saj,
isha i veçantë.
Madje edhe ndaj vetes.
~𝐯𝐢𝐚 𝐂𝐇𝐀𝐑𝐋𝐄𝐒 𝐁𝐔𝐊𝐎𝐖𝐒𝐊𝐈
1663433508224.png
 
Unë,
nuk të dua më.
Por TI
mbete dashuria e jetës time.
Ekziston vetëm një dashuri në jetë,
dhe ne e njohëm, e dashuruam,
e pastaj nuk ia ndjejmë më mungesën.
Por gjithsesi,
TI mbetesh dashuria e jetës time.
~𝐯𝐢𝐚 𝐂𝐇𝐀𝐑𝐋𝐄𝐒 𝐁𝐔𝐊𝐎𝐖𝐒𝐊𝐈

1663526349182.png
 
  • Përqafim
Reactions: VIP
"Shkenca moderne nuk ka prodhuar ende një ilaç kaq efektiv qetësues sa disa fjalë dashurie." 💕
IMG_20220918_205049.jpg
Freud
 
Ti...s'me do ?
Ti s'me do ? S'te dhimbsem sado pak ?
Nuk ta mbushkam syrin apo si ?
Prapseprap ti ndizesh e merr flake
Tek shterngohesh supeve te mi
Mike epsh e tera , lajka s'dua
As i vrazhed nuk te sillem dot
Vec me thuaj sa keshtu si mua
Puthur e shternguar ke gjer sot ?
Une e di te gjithe hije u bene
Dhe s'ta shuan zjarrin pa mbarim
Preher pa u ulur ti s'ke lene
Si po rri tani ne preherin tim
Ne keto caste ndonje tjeter
Sjell ndermend ti syckat kur pulit
Mos pandeh se po merzitem teper
Tjeterkend kam dhe une ne shpirt
S'eshte fat kjo lidhje mendjelehte
Po nje flake casti, vec ta dish
Si te njoha rastesisht i qete
"Mirembetsh" do te them serish
Edhe ti do marresh udhen tende
Do besh pluhur diten plot merzi
Vecse mos lakmo ti prishesh mendjen
Kujt s'ka njohur puthje e dashuri
Krah per krahe me ndonje tjeter djale
Udhes kur te shkosh ti ku ta dish ?
Ndoshta dhe une do te kem dale
Per shetitje, e shihemi serish
Ti me fort pas tjetrit do te ngjeshesh
Dhe me kryet ulur ftohtesisht
"Mirembrema" do me peshperitesh
Ndersa une "Mirembrema Miss"
Dhe asgje nuk do me turbulloje
S'do me dridhet shpirti per asgje
Kush ka dashur s'mund te dashuroje
Kush eshte djegur s ' mund te digjet me
- Esenini -
 
  • Përqafim
Reactions: VIP
Top