• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Arkeologët kanë zbuluar mbetjet e plota të dy burrave të djegur në shpërthimin vullkanik

Në Itali, arkeologët kanë zbuluar mbetjet e plota të dy burrave të djegur në shpërthimin vullkanik që shkatërroi qytetin antik romak të Pompeit në vitin 79 pas lindjes së Krishtit.

👉 Ministria Italiane e Kulturës tha se njëri nga burrat ishte me status të lartë, i moshës 30 deri në 40 vjeç, i mbështjellë me një mantel. Burri i dytë, ndoshta me moshë 18 deri 23 vjeç, ishte veshur me tunikë dhe kishte një numër rruazash të shtypura, shenja këto që sipas ekspertëve tregojnë si ai mund të ketë qenë një skllav që bënte punë të rëndë. Mbetjet u gjetën në Civita Giuliana, 700 metra në veriperëndim të qendrës së Pompeit antik, në një dhomë nëntokësore në zonën e një vile të madhe ku po gërmohej gjatë kohës së pandemisë.
1606227140845.png
B.Zeri i Amerikes.
 
Bizarre .. por nder qytetet qe duhet vizituar patjeter . Nese kjo mund te quhet fatkeqesi per ato kohe dhe subjektivisht eshte .
Ne syte e historise ky qytet eshte nje konservim ideal i jetes ne ate moment ne ate shekull !
 
Private conversations
Help Users
    Top