• Mirësevini tek Forumi Virtual

  Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

  Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
  GOOGLE Microsoft Yahoo

  Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Portali - FV.AL

Kulti i personalitetit dhe pasojat e tij

 • 0
 • 0
Personaliteti, i atribuuar cilësive të mbinatyrshme, ishte në çdo kohë. Në kohët e lashta, njerëzit adhuronin hyjnitë, dhe më vonë në këtë rol njerëzit u zgjodhën - kur nga e drejta e lindjes, dhe kur nga meritat e supozuara. Cili është kulti i personalitetit - ne do të kuptojmë në këtë...

Patetikët e lodhën Shqipërinë

 • 3
 • 0
Nga: Vangjush Saro

Ç’njerëz jemi ne, që shkojmë pas bujës dhe në realitet nuk sjellim asgjë të mbarë; që përcjellim (vetëm) me llafe të bukura përvjetorë të rëndësishëm; që se kemi për gjë të bëjmë zhurmë e të shpikim sherre orë e çast, me dhe pa arsye; që “mobilizohemi” kur e do Partia (jetë e...

Dy ndeshje pezullim dhe 20 mijë euro gjobë për Conte-n

 • 16
 • 0
Dy ndeshje pezullim dhe gjobë prej 20 mijë eurosh. Ky është ndëshkimi për Antonio Conte-n, trajnerin e Inter që do të humbasë në këtë mënyrë derbin e Milanos në Kupë, mbrëmjen e sotme.

Në ndeshjen ndaj Udinezes, ndaj të cilëve Interi nuk arriti të fitojë, Conte pati pakënaqësi për gjykimin dhe...
“Vajzat rrinë në këmbë tërë kohës si Bukuroshe”
 • 32
 • 6
Gazetari i njohur shqiptar i lë të gjithë pa fjalë me deklaratën e tij për këto emisione televizive.

Gazetari Bledi Strakosha ka komentuar mënyrën sesi bëhet televizionin në vendin tonë.

Prej vitesh televizioni shqiptar është frymëzuar nga ai italian dhe Bledi mendon se do të vazhdojë po...
Shenjat e horoskopit, që "funksionojnë më mirë" single!
 • 60
 • 8
Lidhjet mund të jenë të komplikuara për shumë njerëz, prandaj me siguri ju ka ndodhur të dëgjoni fjali të tipit “Jam më mirë vetëm”.

Kjo mund të jetë e vërtetë, nëse personat që e thonë janë një nga këto shenja:

Virgjëresha

Një Virgjëreshë ka aq shumë gjëra për të bërë dhe plane për të...
I riu që u kthye në ‘djall’
 • 40
 • 3
Heq hundën, pret buzën dhe çan gjuhën/ I riu që u kthye në ‘djall’ shokon me ndërhyrjen e radhës.Një i ri, i cili do që të duket si “alien me ngjyrë”, ka hequr hundën dhe ka prerë pjesën e sipërme të buzës në mënyrë që të arrijë qëllimin e tij.
Anthony Loffredo ka çarë edhe gjuhën, ndërkohë...

Pse dhe sa shumë gënjejnë njerëzit.

 • 59
 • 4
Gënjeshtra ka qenë, është dhe do të jetë aktivitet psiqik, moral dhe etik, më i diskutuar ndër shekuj.

Nëse pretendon se nuk gjënjen asnjëherë, atëherë po gënjen. Një studim i Shoqatës Amerikane të Psikologjisë doli në përfundimin se njerëzit që gënjejnë më pak janë më të shëndetshëm...

Shpëtoni nga këto probleme vetëm duke bërë seks

 • 70
 • 2
Seksi është i shëndetshëm në çdo lloj kuptimi! Përpos kënaqësisë mendore dhe fizike, ky akt ka fuqinë t'ju "shëroje" edhe shqetësime të tjera që mund të keni. Cilat janë ato?

Dhimbja e kokës

Një studim i publikuar në revistën Cephalalgia, tregoi se gjysma e njerëzve që vuanin nga migrena, pasi...
Kadare ripropozohet për çmimin Nobel në Letërsi
 • 24
 • 0
Akademia e Shkencave të Shqipërisë, përmes një komunikate në faqen zyrtare, ka bërë me dije se më 28 Janar, në nder të 85 vjetorit të shkrimtarit Ismail Kadare, do të mbahet në sallën “Akademikët”, veprimtaria shkencore me temë “Ismail Kadare, shkrimtar shqiptar në letërsinë botërore”...
Popujt më pijanecë per 2020-tën
 • 37
 • 1
Nuk kishte si të ndodhte ndryshe. Anglezët dhe skocezët janë popujt më “pijanecë” për vitin 2020.

Ky konstatim ka dalë nga Anketa Globale e Barnave (GDS), që në fakt thotë se problemi me pijen në Britani është më i rëndë sesa përdorimi i ndonjë lloj droge.

Më shumë se 5% e njerëzve nën 25 vjeç...

Zyrtare: Mirel Josa, trajneri i ri i Kukësit

 • 23
 • 0
Përflitej prej disa ditësh, akordi u arrit këtë të hënë dhe Kukësi nuk humbi kokë ta zyrtarizonte: Mirel Josa është trajneri i ri i veri-lindorëve.

Klubi njoftoi formalizimin e marrëveshjes që e lidh teknikun e mirënjohur për një vit e gjysmë me ekipin. Josa kthehet në kampionatin shqiptar pas...

Momentumi i Albin Kurtit

 • 27
 • 0
Duke rrëzuar qeverinë Kurti pak muaj më parë e humbën shansin për ta patur Albinin në kontroll. Në Prishtinë Isa Mustafën e mbajnë për një politikan dinak. Por hileja nuk është strategji. Duke bashkuar fatin e tij politik me atë të Thaçit, kryetari I LDK jo vetëm po përgjysmon votat e partisë së...

Me çanta në banka, skema: Si pastrohen paratë e krimit në Shqipëri

 • 49
 • 2
Juristi Logu, shprehet se ndonëse ekonomia është në krizë dhe bankat kanë bllokuar kreditë për industrinë e ndërtimit, ndërtimi nuk është ndërprerë. Sipas tij kjo është një idicie që mund t’i vlejë prokurorisë që të nisë hetimet.TIRANË – Përgjimet e anti-mafias italiane në të cilët thuhet se...

Jeta jonë nuk është një hije që ecën!

 • 18
 • 0
Kryeministri ka një muaj që na kërkon me këmbëngulje të flemë të qetë, të mos kemi merak se është ai që mendon për ne, se është ai që fluturon sa nga lindja në perëndim vetëm e vetëm për të mirën tonë, e ne me sytë tanë të shqyer nga habia dhe me faqet e skuqura nga lumturia mezi po presim të...

Mos dëgjoni përgjimet, besoni sondazhet

 • 20
 • 0
Në këtë këndvështrim edhe përgjimet e fundit italiane na përplasin para syve fabulën që e përshkruan më mirë se çdo gjë tjetër aventurën e rilindjes në pushtet: shkeljen e ligjit për të grabitur dhe pastaj grabitjen e zgjedhjeve për ti shpëtuar ligjit.Ky mandat i dytë i rilindjes po mbyllet...

Shtyhet sërish rifillimi i Kategorisë së Parë dhe të Dytë

 • 17
 • 0
Federata Shqiptare e Futbollit bën me dije se rifillimi i aktivitetit të Kategorisë së Parë dhe Kategorisë së Dytë do të shtyhet sërish.

Zyra e shtypit në FSHF njofton se vendimi është marrë për shkak të reshjeve të shiut, që parashikohen në fundjavë e që mund të krijojnë problematika të mëdha...

Inter-Milan, një derbi që vlen më tepër se Kupa

 • 51
 • 4
Pas goditjes së madhe të vitit, humbjes së pësuar me Atalantën, Milani do të rikthehet në fushën e lojës, në një sfidë ku nevojitet reagim. Kuqezinjtë duhet të ringrihen pas disfatës së parë në 38 javë të kampionatit, edhe sepse këtë të martë luhet derbi përballë Interit.

Dueli i drejtpërdrejtë...
“Kini kujdes nga Hëna e Plotë e Ujkut”
 • 50
 • 2
“Kini kujdes nga Hëna e Plotë e Ujkut”, astrologia e njohur zbulon çfarë pritet të ndodhë në 28 janar dhe ka një paralajmërim: Ky fenomen iu bën më agresivë!

Hëna e parë e plotë që pritet të shfaqet më 28 janar njihet ndryshe edhe si Hana e plotë e ujkut.

Sipas astrologëve energjia që ajo...
Si të lexosh një libër në javë?
 • 27
 • 0
Pse? Sepse, së pari, ndihesh mirë! Të lexosh nga një libër çdo javë të ndihmon të mendosh mirë dhe të jep një numër të madh idesh; është shumë më mirë sesa televizori, madje edhe se interneti; të ndihmon ta kuptosh më mirë botën…

Pse pikërisht një libër në javë?

Është e vërtetë që do të ishte...
Rama nuk i rilindi po i nxori jashtë funksionit shkollat
 • 29
 • 1
Nga Mirela Karabina

Shkollat janë institucione të të nxënit. Ato duhet të ndihmojnë çdo nxënës që të mësojë të përdorë më mirë mendjen e tij për zgjidhjen e problemeve në situata reale. Por shkollat tona karakterizohen nga përpjekje të fragmentarizuara për ndryshim dhe një mbingarkesë...

Postimet e fundit

Statistikat e forumit

Tema
67,359
Mesazhe
1,635,015
Anëtarë
16,716
Anëtari më i ri
Zeri

Dhuruesit

Private conversations
Help Users
  Top